2017. október 23., hétfő

Van-e pártállása a gazemberségnek?



Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e pártállása a gazemberségnek. Mert szerintem nincs. Az utóbbi időben megszokhattuk már, hogy ha egy falusi polgármester elkövet valami disznóságot, akkor az ellenzéki sajtóban azonnal arra helyezik a hangsúlyt, hogy annak idején Fidesz támogatással indult.Nem beszélve az ismert politikusokról.
 És ugyanígy van ez fordítva is. Miután hét nő is jelentkezett, hogy Marton László, a közismert és elismert rendező évtizedekkel ezelőtt szexuálisan zaklatta őt, a kormánypárti sajtóban egyre-másra jelennek meg az írások, melyek azt hangoztatják, hogy mennyire liberális, hogy a kitüntetéseit is a szoclib kormányoktól kapta. A példák, mindkét oldalról hosszan sorolhatók. Közös vonásuk még, hogy az elkövetőket eszmetársaik próbálják mentegetni, vagy legalábbis elbagatellizálni az ügyet.
Pedig, ha itt valóban, mint ahogy mondják, tiszta közéletet szeretnének, épp nekik kellene elhatárolódni a tettestől, kezdeményezni a vizsgálatot, kizárni (már, ha van honnan), az elkövetőt. Igaz, a jelenség nem új. Már Hofi megmondta annak idején: „ A politika olyan, mint az ablakpucolás, a piszok mindig a másik oldalon van”.
De míg így lesz, addig nem jutunk sehová. A gazemberség ugyanis gazemberség, bármelyik oldalon is álljon. És kárt okoz az országnak, a nemzetnek, így teljesen másodlagos, milyenek a politikai nézetei. Ahogy Tamási Áron fogalmazott: "Aki embernek hitvány, magyarnak alkalmatlan."

Nincsenek megjegyzések: